ETKİNLİKLER

5-8 Nisan 2018 - 9. Alaçatı Ot Festivali
Festival kapsamında düzenlenen otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar birçok etkinlik düzenlenmektedir. Birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların ve bloggerların söyleşileri ve atölyeleriyle dolu dolu geçen festivalin korteji renkli görüntülere sahne olmakta, korteje yüzlerce kişi eşlik etmektedir. Festivalin son gününde, Alaçatı Amfi Tiyatro'da, en çok ot toplama ve en güzel ot yemeği yarışmaları düzenlenmektedir.
kortej-13jpg-12-04-2017-11-55-00jpg_05-02-2018_13-16-32.jpg
Tüm Etkinler

Çeşme

Tabiat ananın 'cömert' davrandığı yer: Çeşme

Tatil deyince hayalleri süsleyen adreslerin başında gelen Çeşme, tarihi doku ve doğal güzelliklerin birleşmesiyle oluşan tabiat harikalarıyla örülü bir yer. Mavinin her tonunu bulabileceğiniz birbirinden güzel koyları, denizin kıyısında kıvrılan altın rengindeki plajlarıyla huzur arayanlara hitap eden Çeşme; tarihi zenginlikleri, Osmanlı ve Rum imzasını harmanlayan cumbalı taş evleri, şifalı sıcak suları, eğlence yerleri, dünyanın en iyileri arasında bulunan sörf mekanlarıyla birbirinden farklı tatil seçeneklerini bir arada sunuyor.

Cazibeli bir 'durak'

Türkiye'nin turizm vitrini olan Çeşme, dünya standartlarındaki otellerinin yanı sıra çoğu taş yapılardan oluşan butik otelleriyle, son yıllarda yatak kapasitesini de popülaritesini de artırıyor. Çeşme Belediyesi'nin '9 Durak 9 Deneyim' kampanyasıyla yazın elde ettiği popülaritenin diğer mevsimlere de yayılmasının hedeflendiği Çeşme, sadece bahar ve yaz aylarında değil sonbahar ve kış aylarında da şehirden uzaklaşmak isteyenler için 'cazibeli bir durak'... Çeşme; kent merkezi, Alaçatı, Çiftlik, Dalyan, Germiyan, Ildırı, Ilıca, Ovacık ve Reisdere'de şimdiye kadar gizli kalmış güzelliklerini keşfedecek kaşifleri ağırlayacak.