ETKİNLİKLER

“Memleketin Kısmeti”
Haluk Işık’ ın yazdığı, Türkiye çağdaşlaşma tarihinin önemli yazarlarından Aziz Nesin’in anısına bir vefa ve minnet borcu niteliğinde sahnelenen, Nesin’in yaşamından kesitlerin ve eğer bugün hayatta olsa, kendi gözünden memleketin bugünkü durumuna dair duygu ve düşüncelerinin izleyici ile paylaşılacağı “Memleketin Kısmeti” isimli tiyatro oyunu 20 Şubat Perşembe akşamı saat 20:00’de Çakabey Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecektir. Murat Atak tarafından yönetilen ve ülkemizin usta sanatçılarının rol aldığı oyunumuzu kaçırmayın
Tüm Etkinler

Çeşme Belediyesi’ne evlenmek için başvuru yapacak çiftlerden en az birinin yerleşim yeri adresi Çeşme Belediyesi sınırları içerisinde olmalıdır. Ancak ikamet adresi bu sınır dışında olanlar da Çeşme Belediyesi’nde evlenmek için başvurabilirler. Bu durumda çiftler, kadın veya erkeğin bağlı olduğu belediyenin Evlendirme Memurluğu’na birlikte müracaat etmeli ve “Evlenme İzin Belgesi” alarak Çeşme Belediyesi’ne başvurmalıdır.

İkametgahı Çeşme Belediyesi sınırları içerisinde olanlar için gerekli belgeler:

- Nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı

- 5 adet vesikalık fotoğraf(Biometrik değil)

İkametgahı Çeşme Belediyesi sınırları içerisinde olmayanlar için gerekli belgeler:

-Bağlı bulundukları belediyeden aldıkları evlenme izin belgesi

-3 adet vesikalık  fotoğraf(Biometrik değil)

-Nüfus cüzdanı fotokopisi

Yabancı Uyruklular Evlenmek için Ne Yapmalıdır?

-Doğum kayıt belgesi

-Bekarlık belgesi

(Bu iki belgenin alınması için kendi ülkelerine gitmeden Türkiye'de bulunan yabancı konsolosluktan alınırsa Türkçe'ye çevrilip onaylanmış olarak verilecektir.)

     Eğer bu belge kendi ülkesinden alınmış ise Türkiye'de tercüme edilecek ve yetkili makamlar tarafından (Apostil edilecek)onaylanacaktır.

     Yabancı ülke Konsoloslukları İzmir ya da İstanbul'da ise Valilik İl Hukuk İşleri ya da İlçe Kaymakamlıkları Yazı İşleri tarafından onay ettirilecektir.Yabancı ülke konsolosluğu Ankara'da ise Dış İşleri Bakanlığı tarafından onay ettirilecektir.

     Yabancı belgelerin Türkçe tercümeleri pasaport ile birebir aynı olmalıdır. 

-Pasaportun Noter onaylı Türkçe tercümesi.

-5 adet vesikalık fotoğraf(Biometrik değil)